KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KARAYOLLARI

T.C. Karayolları TARİHİ VEKSE VE GERMİR KÖPRÜLERİNİN RESTORASYON UYGULAMASI İŞİ YAPTIRILACAKTIR
TARİHİ VEKSE VE GERMİR KÖPRÜLERİNİN RESTORASYON UYGULAMASI İŞİ
YAPTIRILACAKTIR
2026/1579131
KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KARAYOLLARI 6. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
İhale Kayıt Numarası : 2026/1579131
İşin Adı : Tarihi Vekse ve Germir Köprülerinin Restorasyon Uygulaması İşi
İhale Türü - Usulü : Yapım İşi - Açık İhale Usulü
1 - İdarenin
a) Adresi : Karayoları 6. Bölge Müdürlüğü Osman Kavuncu Mah. Fırat Cad.
No.2 38060 Melikgazi/Kayseri
b) Telefon ve faks numarası : 03523153900 - 3523209606
c) Elektronik posta adresi : [email protected]
ç) İhale / Ön Yeterlik dokümanının
görülebileceği internet adresi
: www.kgm.gov.tr
2 - İhale konusu yapım işinin
a) Niteliği, türü ve miktarı : 2 Adet Tarihi Köprü Restorasyonu Uygulaması
b) Yapılacağı Yer : Kayseri İli
c) İşe başlama tarihi : Sözleşmenin İmzalandığı Tarihten İtibaren On (10) Gün İçinde
Uygulama İşleri Genel Şartnamesi Hükümlerine Göre Yer Teslimi
Yapılarak İşe Başlanır
ç) İşin süresi : 700 takvim günü
3- İhalenin / Ön Yeterlik /
Yeterlik Değerlendirmesinin:
a) Yapılacağı yer : Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü-İhale Salonu Osman Kavuncu
Mah. Fırat Cad. No:2 Melikgazi/Kayseri
b) Tarihi ve saati : 18.09.2026 - 11:00
4-İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler:
4.1. Katılım ve Yeterlik Kriterlerine İlişkin İstekliler Tarafından E-Teklif Kapsamında Sunulması Gereken
Bilgi ve Belgeler ile Fiyat Dışı Unsurlara İlişkin Bilgi ve Belgelere Aşağıda Yer Verilmiştir:
4.1.1. Teklif Mektubu ve Birim Fiyat Teklif Cetveli
4.1.2. Teklif Vermeye Yetkili Olunduğunu Gösteren Bilgi ve Belgeler:
4.1.2.1. Tüzel Kişilerde; İsteklilerin Yönetimindeki Görevliler ile İlgisine Göre, Ortaklar ve Ortaklık
Oranlarına (Halka Arz Edilen Hisseler Hariç) /Üyelerine/Kurucularına İlişkin Bilgi ve Belgeler.
4.1.2.2. Vekâleten İhaleye Katılma Halinde Vekile İlişkin Bilgi ve Belgeler.
4.1.3. Geçici Teminat.
4.1.4. İsteklinin İş Ortaklığı Olması Halinde İş Ortaklığı Beyannamesi.
4.1.5. İdare Şartnamenin 5 inci Maddesinde Verilmesi Halinde, Teklif Edilen Fiyatlara İlişkin Olarak İdarenin
Tanımladığı Her Bir İş Kaleminin Yapım Şartlarına Uygun Analizler.
4.1.6. Tüzel Kişi Tarafından İş Deneyimini Göstermek Üzere Sunulan Belgenin; Tüzel Kişiliğin Yarısından
Fazla Hissesine Sahip Ortağına Ait Olması veya Mühendis veya Mimar Olması Şartıyla Her İki Ortağın da
Tüzel Kişiliğe %50-%50 Ortak Olmaları Durumunda, Ticaret ve Sanayi Odası/Ticaret Odası Bünyesinde
Bulunan Ticaret Sicil Memurlukları veya Serbest Muhasebeci veya Yeminli Mali Müşavir ya da Serbest
Muhasebeci Mali Müşavir Tarafından İlk İlan Tarihinden Sonra Düzenlenen ve Düzenlendiği Tarihten Geriye
Doğru Son Bir Yıldır Kesintisiz Olarak Ortaklığa İlişkin Şartın Korunduğunu Gösteren Belge.
4.1.7. İş Ortaklığının Her Bir Ortağı Tarafından 4.1 Maddesinin (a) Bendinde Yer Alan Belgelerin Ayrı Ayrı
Sunulması Zorunludur. İş Ortaklığının Tüzel Kişi Ortağı Tarafından, İş Deneyimini Göstermek Üzere Sunulan
Belgenin; Tüzel Kişiliğin Yarısından Fazla Hissesine Sahip Ortağına Ait Olması veya Mühendis veya Mimar
Olması Şartıyla Her İki Ortağın da Tüzel Kişiliğe %50-%50 Ortak Olmaları Durumunda, Tüzel Kişi Ortak
(g) Bendindeki Belgeyi de Sunmak Zorundadır.
KAMU İHALE BÜLTENİ 03 EYLÜL 2026 – Sayı 5691
YAPIM İŞLERİ İHALELERİ BÜLTENİ
Kamu İhale Kurumu – www.kik.gov.tr 203
4.2. Ekonomik ve Mali Yeterliğe İlişkin Belgeler ve Bu Belgelerin Taşıması Gereken Kriterler:
İdare Tarafından Ekonomik ve Mali Yeterliğe İlişkin Kriter Belirtilmemiştir.
4.3. Mesleki ve Teknik Yeterliğe İlişkin Belgeler ve Bu Belgelerin Taşıması Gereken Kriterler:
4.3.1. İş Deneyimi Olarak, İstekli Tarafından Teklif Edilen Bedelin %50’İ Oranında, İhale Konusu İş veya
Benzer İşlere Ait Tek Sözleşmeye İlişkin İş Deneyim Belgesi Sunulacaktır. İlanı veya Duyurusu 31/8/2010
Tarihinden Sonra Yapılan İhalelere İlişkin İş Deneyim Belgeleri ile İlanı veya Duyurusu 31/8/2010 Tarihinden
Önce Yapılan İhalelere İlişkin 31/8/2014 Tarihinden Sonra Düzenlenen İş Deneyim Belgeleri EKAP
Üzerinden Kayıt Edilmedikleri Müddetçe İhalelerde İş Deneyimini Tevsik İçin Kullanılamaz. İş Deneyim
Belgesine Konu İşin Yurt Dışında Yapılmış Olması Halinde; Yapının Tescilli Taşınmaz Kültür Varlığı
Olduğuna İlişkin Tescil Kaydının İlgili Ülkenin Yetkili Kurumlarınca Yapılmış ve İş Deneyime Konu İşin
Yapı Denetim Hizmetlerinin Türkiye Cumhuriyeti’nin İlgili Kamu Kurumlarınca Yürütülmüş Olması ve
Bunların Belgelenmesi Zorunludur.
4.3.2. İhale Konusu İş İçin İhale Dokümanında Belirtilen Elemanlara İlişkin Teknik Personel
Taahhütnamesinin Verilmesi Zorunludur.
Adet Pozisyonu Mesleki Ünvanı Mesleki Özellikleri
1 Şantiye Şefi Rest.Uzm.Yük.Mim./Mimar / Y. İnş Müh./ İnş Müh En Az 5 Yıl Deneyimli
1 Mimar Rest.Uzm.Yük.Mim./Mimar En Az 5 Yıl Deneyimli
İhale Konusu İşte Taahhüt Edilerek Çalıştırılması Öngörülen Personelin Konuda Uzmanlığının Aranması
Halinde; Mimarlar, Mühendisler, Şehir Plancılar İçin En Az Beş Yıl Deneyimli Olmaları Zorunlu Olup,
Konuya İlişkin Miktarına ve Oranına Bakılmaksızın İş Deneyim Belgesi Sahibi Olması veya İhale İlan
Tarihinden En Az Beş Yıl Önce Konuda Yüksek Lisans Yapmış Olması Şartı Aranır.
İhale Konusu İşte Çalıştırılması Öngörülen Teknik Personelin Nitelik ve Sayısı İhale
Dokümanında Belirtilir. Bu Kapsamdaki Teknik Personel İçin Teknik Personel Taahhütnamesi Verilmesi
Yeterlidir. İhale Üzerinde Kalan İsteklinin, Taahhüt Edilen Teknik Personelin İdarece Öngörülen Nitelik ve
Sayıda Olduğuna Dair Belgeleri Sözleşmenin İmzalandığı Tarihten İtibaren 5 (Beş) Gün İçinde İdareye
Sunması Zorunludur.
4.4 Bu İhalede Benzer İş Olarak “Korunması Gerekli Kültür Varlığı Olarak Tescil Edilmiş ve Restorasyon
Uygulama Projeleri Koruma Bölge Kurulunca Onaylanmış Olan Esaslı Onarım Niteliğine Haiz Tarihi Köprü
Restorasyon Uygulamaları Yapmış Olmak” Benzer İş Olarak Kabul Edilecektir.
İhale Konusu İş veya Benzer İşe Denk Sayılacak Mühendislik veya Mimarlık Bölümleri Diplomaları Kabul
Edilmeyecektir.
İsteklilerin; Ayrıca Benzer İş Olarak Sunulan Köprüye Ait;
1.Tescil Kararı Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon Projelerinin Uygun Bulunduğuna Dair Koruma Bölge
Kurulu Kararını Sunması Zorunludur.
2.İş Deneyim Belgesine Konu İşin Yurt Dışında Yapılmış Olması Halinde; Yapının Tescilli Taşınmaz Kültür
Varlığı Olduğuna İlişkin Tescil Kaydının İlgili Ülkenin Yetkili Kurumlarınca Yapılmış ve İş Deneyime Konu
İşin Yapı Denetim Hizmetlerinin Türkiye Cumhuriyeti’nin İlgili Kamu Kurumlarınca Yürütülmüş Olması ve
Bunların Belgelenmesi Zorunludur
5 - Ekonomik Açıdan En Avantajlı Teklif Fiyatla Birlikte Fiyat Dışındaki Unsurlar da Dikkate Alınarak
Belirlenecektir.
Değerlendirme “Teklif Fiyatı” ve “Kalite ve Teknik Değer Nitelik” Olmak Üzere 2 Kısımda Yapılacaktır.
1. Teklif Fiyatı Puanlaması
Teklif Fiyatı Puanlaması 50 Tam Puan Üzerinden Yapılacaktır. Geçerli Teklif Veren İstekliler Arasında
Teklif Edilen En Düşük Teklif Fiyatı Sahibi İstekli 50 Puan Alacak Olup, Diğer İsteklilere Ait Teklif Puanları;
TP = (Tfmin x 50) / TF Formülü ile Hesaplanacaktır. Bu Formülde;
TP: Teklif Puanı,
Tfmin: Geçerli Teklifler İçinden İstekliler Arasında Teklif Edilen En Düşük Teklif Fiyatı,
TF: İsteklinin Teklif Fiyatı, İfade Eder.
2. Kalite ve Teknik Değer Nitelik Puanlaması
Kalite ve Teknik Değer Nitelik Puanlaması 50 Tam Puan Üzerinden Yapılacaktır. Geçerli Teklif Veren
İsteklilere Ait Kalite Nitelik Puanlamasına Konu İş Kalemleri Aşağıdaki Tabloda Gösterilmiştir.
2.1-Söz Konusu İş Kalemleri İçin İsteklilerce Teklif Edilen Fiyatların Toplam Tekliflerine Oranının;
Her Bir İş Kalemi İçin Belirlenen Minumum ve Maksimum Teklif Oranları Aralığında (Minumum ve
Maksimum Oranlar Dahil) Kalması Durumunda Her Bir İş Kalemi İçin Aşağıdaki Tabloda Yer Alan Puanlar
Verilecektir.
KAMU İHALE BÜLTENİ 03 EYLÜL 2026 – Sayı 5691
YAPIM İŞLERİ İHALELERİ BÜLTENİ
Kamu İhale Kurumu – www.kik.gov.tr 204
2.2- İş Grupları İçin ise O İş Grubunda Yer Alan Her Bir İş Kalemi İçin Verilen Teklif Tutarlarının
Toplamının Toplam Tekliflerine Oranının Her Bir İş Grubu İçin Belirlenen Minumum ve Maksimum Teklif
Oranları Aralığında (Minumum ve Maksimum Oranlar Dahil) Kalması Durumunda Her Bir İş Grubu İçin
Aşağıdaki Tabloda Yer Alan Puanlar Verilecektir.
2.3- Teklif Oranları Hesaplanırken Yuvarlama Yapılmayacaktır.
2.4- İsteklilerin Teklif Oranları, Belirlenen Minumum ve Maksimum Teklif Oranları Dışında Kalıyorsa O İş
Kalemleri/İş Grupları İçin Puan Alamayacaklardır.
2.5- Kalite Nitelik Puanı Her Bir İş Kalemi/İş Grubu İçin Verilen Puanların Toplamıdır.
2.6- İş Ortaklıklarında Ortaklık Oranları Dikkate Alınmadan İstekli Bazında Fiyat Dışı Unsur Puanlaması
Yapılacaktır.
Sıra
No Poz No İşin Adı Puan Min. Teklif
Oranı %80
Max. Teklif
Oranı %120
1 KTK-RUP/1GE Tarihi Germir Köprüsü Revize Restorasyon
Uygulama Projelerinin Temini İşi 0,34 0,55 0,82
2 KTK-0617/1 Demir Askıya Alma İskelesi Yapılması
(Taş Kemer Köprülerde) (m3) 1,50 2,39 3,59
3 KTK-0603/1 Ahşap İş İskelesi Yapılması (m3) 0,07 0,12 0,18
4 KTK-0510/1 Tarihi Köprü Yakın Çevresinde El İle Kazı
Yapılması (m3) 1,51 2,41 3,62
5 KTK-3400/1
Tarihi Köprü Yakın Çevresinde Ocak Taşı İle
Radye Temel Niteliğinde Taş Tahkimat
Yapılması (m3)
1,17 1,88 2,81
6 KTK-14.222/1 Tarihi Köprü Yakın Çevresinde Makine İle Kazı
Yapılması ve Kullanılması (m3) 0,75 1,20 1,79
7 KTK- 0209/1Ö Moloz Taş ve Nakliye Bedeli (m3) 4,04 6,46 9,69
8 KTK- 0227/2Ö
Andezite Ait Düz Satıhta veya Kavisli Satıhta
Yonu Taşı ve Nakliye Bedeli (Sertlik Derecesi
1,75-2) (m3)
2,28 3,64 5,47
9 KTK- 0227/4Ö
Travertene Ait Düz Satıhta veya Kavisli Satıhta
Yonu Taşı ve Nakliye Bedeli (Sertlik Derecesi
1,75-2) (m3)
5,63 9,01 13,52
10 KTK-0301/1 Her Türlü Kargir ve Muhdes Elemanların
Sökülmesi (m3) 0,46 0,75 1,12
11 KTK-0301/2
Tarihi Köprüye Mesnetlenmiş veya Birleştirilmiş
(Aderans Sağlamış) Demirli Beton Tabliye,
Kiriş, Kolon vb. İmalatın Özgün Yüzeylere Zarar
Vermeden İtinalı Olarak Kırılması, Kesilmesi ve
Kalıntılarının Temizlenmesi (m3)
0,20 0,31 0,47
12 KTK-0301/3
Tarihi Köprüye Mesnetlenmiş (Kesimi Yapılmış)
Beton Blokların Mobil Vinç Kullanılarak
Atılması (m3)
0,01 0,02 0,04
13 KTK-0309/1 Yonu Taşı veya Mermer Kornişin Tekrar
Kullanılmak Üzere İtinalı Sökülmesi (m2) 0,06 0,09 0,14
14 KTK-0314/1
Kemer veya Tonozda Taş ve Tuğla Malzemenin
Tekrar Kullanılmak Üzere İtinalı Sökülmesi
(m2)
0,53 0,85 1,27
15 KTK-0316/1
Yonu Taşı, Moloz Taş veya Mermer Döşemenin
Tekrar Kullanılmak Üzere İtinalı Sökülmesi
(m2)
0,49 0,79 1,18
16 KTK-0322/1
Yonu Taşı veya Mermer Korkuluk ve
Harpuştanın Tekrar Kullanılmak Üzere İtinalı
Sökülmesi (m2)
0,24 0,39 0,58
17 KTK-0327/1
Yonu Taşı veya Mermer Duvar Kaplamasının
Tekrar Kullanılmak Üzere İtinalı Sökülmesi
(m3)
0,91 1,45 2,18
18 KTK-0346/1 Yonu Taşı veya Mermer Çürütülmesi (m3) 0,86 1,37 2,06
KAMU İHALE BÜLTENİ 03 EYLÜL 2026 – Sayı 5691
YAPIM İŞLERİ İHALELERİ BÜLTENİ
Kamu İhale Kurumu – www.kik.gov.tr 205
19 KTK-0401/F1
Zemin Bozulmayacak ve Raspa Sonrası Artık
Kalmayacak Şekilde Her Türlü Taş Yüzeyde
Raspa Yapılması (m2)
0,47 0,75 1,12
20 KTK-0819/A1
Mevcut Yonu Taşının Islah Edilerek Düz veya
Kavisli Döşeme Yapılması (% 10 Oranında
Puzolanik Hazır Harç Katkılı Kireç Harcı İle)
(m2)
0,45 0,73 1,09
21 KTK-0817/A1
Yonu Taşı İle Düz veya Kavisli Döşeme ve
Hatıl Yapılması İşçiliği (Yüz Açılması Dahil)
(% 10 Oranında Puzolanik Hazır Harç Katkılı
Kireç Harcı İle) (m2)
0,66 1,05 1,58
22 KTK-0817/A2
Mevcut Moloz Taşın veya Dere Taşının
Islah Edilerek Döşeme Yapılması İşçiliği
(% 10 Oranında Puzolanik Hazır Harç Katkılı
Kireç Harcı İle) (m2)
0,18 0,29 0,44
23 KTK-0821/1
Geometrik Şekilli Taşlarla veya Moloz Taşı,
Dere Taşı İle Döşeme Yapılması İşçiliği
(% 10 Oranında Puzolanik Hazır Harç Katkılı
Kireç Harcı İle) (m2)
0,11 0,17 0,26
24 KTK-2116/1
Projesindeki Kalınlıkta Puzolanik Hazır Harç
Katkılı Kireç Harcı İle Tesviye Tabakası
Yapılması İşçiliği (m3)
0,29 0,47 0,70
25 KTK-0905/A1 Tempan Duvar Arkasına Moloz Taş Duvar
Yapılması İşçiliği (m3) 0,98 1,57 2,35
26 KTK-0905/A2 Harçlı Moloz Taş Dolgu Yapılması İşçiliği (m3) 1,01 1,62 2,43
27 KTK-1104/A8 Yonu Taşından (Ortalama 50-70 cm Derinlikte)
Düz Kaplama Yapılması İşçiliği (m2) 3,62 5,80 8,69
28 KTK-1104/A2
Köprü Ayak Temellerinde Yonu Taşından
(Ortalama 100 cm Derinlikte) Düz Kaplama
Yapılması İşçiliği (m2)
3,02 4,82 7,24
29 KTK-1131/1
Çürütülen Yerlere Yonu Taşından En Az 25 cm
Kalınlıkta Düz, Eğri veya Farisili Kaplama
Yapılması İşçiliği (m2)
0,66 1,06 1,60
30 KTK-1176/1 Yonu Taşından Düz Korkuluk Yapılması ve
Yerine Konulması İşçiliği (m2) 1,74 2,78 4,17
31 KTK-1183/1 Mevcut Yonu Taşı Korkuluğun Islahı ve Yerine
Konulması İşçiliği (m2) 0,75 1,20 1,80
32 KTK-1202/A1
Yonu Taşından Özgün Örneğine Uygun Olarak
Her Kesitte ve Çapta Düz veya Profilli Baba Taşı
Yapılması ve Yerine Konulması İşçiliği (m2)
0,22 0,36 0,53
33 KTK-1202/A2 Mevcut Özgün Baba Taşının Islahı ve Yerine
Konulması İşçiliği (m2) 0,25 0,39 0,59
34 KTK-1331/1 Yonu Taşından Düz veya Profilli Harpuşta
Yapılması ve Yerine Konulması İşçiliği (m2) 0,88 1,40 2,11
35 KTK-1225/1 Yonu Taşından Kemer veya Tonoz Yapılması
İşçiliği (m2) 2,63 4,20 6,30
36 KTK-1227/1 Mevcut Kemer veya Tonoz Taşının Islahı ve
Yerine Konulması İşçiliği (m2) 3,62 5,79 8,68
37 KTK-1258/A1 Yonu Taşından Düz veya Düz Pahlı Korniş
Yapılması ve Yerine Konulması İşçiliği (m2) 0,73 1,17 1,75
38 KTK-1259/A1
Yonu Taşından Profilli, Silmeli veya Kavisli
Korniş Yapılması ve Yerine Konulması İşçiliği
(m2)
0,49 0,79 1,19
39 KTK-1273/A1 Yonu Taşından Mevcut Kornişin Islahı ve
Yerine Konulması İşçiliği (m2) 0,38 0,61 0,91
40 KTK-0613/1 Köprü Çevresinin Galvanizli Sac İle Çevrilmesi
(m2) 0,12 0,19 0,28
KAMU İHALE BÜLTENİ 03 EYLÜL 2026 – Sayı 5691
YAPIM İŞLERİ İHALELERİ BÜLTENİ
Kamu İhale Kurumu – www.kik.gov.tr 206
41 KTK-0713/1 Kenet, Zıvana Bağlantı Yuvalarına Eritilmiş
Kurşun Dökülmesi (kg) 0,34 0,55 0,83
42 KTK-0715/1 Kenet-Zıvana Demiri vb. Yapılması ve Yerine
Konulması (Delik ve Kanal Açılması Dahil) (kg) 0,36 0,58 0,87
43 KTK-1229/A1 Yonu Taşından Düz Çörten Yapılması ve Yerine
Konulması İşçiliği (m2) 0,34 0,54 0,81
44 KTK-1415/1 Yonu Taşından Oluk veya Izgara Yapılması ve
Yerine Konulması İşçiliği (m2) 0,48 0,77 1,16
45 KTK-1334/A
Yonu Taşından Restorasyona Ait Onarım
Kitabesi Yapılması ve Yerine Konulması İşçiliği
(Adet)
0,10 0,16 0,24
46 KTK-0411/7
Mevcut Yonu ve Moloz Taşı Yüzeylerde
(Duvar, Kemer, Tonoz, Döşeme) Derz Açılması
(m2)
0,43 0,69 1,03
47 KTK-0435/1
Kireç Esaslı Harç İle Bünyesel Boşlukların
Doldurulması (% 30 Oranında Hazır Harç
Katkılı) (kg)
1,67 2,68 4,02
48 KTK-1768/B1
Yonu ve Moloz Taşı Döşemede Derz Yapılması
(% 10 Oranında Puzolanik Hazır Harç Katkılı
Kireç Harcı) (m2)
0,18 0,28 0,42
49 KTK-1762/1 Yonu ve Moloz Taşı Yüzeylerde (Duvar, Kemer,
Tonoz) Derz Yapılması (m2) 0,84 1,35 2,02
50 KTK-0199/3 Orijinal (Özgün) ve/veya Yeni Taş Deneylerinin
Yapılması (Takım) 0,95 1,50 2,26
Genel
Toplam 50 80 120
6 - İhaleye Sadece Yerli İstekliler Katılabilecektir.
7 - İhale Dokümanının Görülmesi ve Satın Alınması:
7.1. İhale Dokümanı, İdarenin Adresinde Görülebilir ve Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP),
https://ekapv2.kik.gov.tr Adresinden Satın Alınabilir. (İndirilebilir)
7.2. İhaleye Teklif Verecek Olan İsteklilerin Kendisinin veya Temsilcilerinin, İhale Dokümanını Satın
Almaları Zorunludur. İdarece Onaylı İhale Dokümanını İhale Tarihinden (İhale Tarihi Dahil) En Az 3 Gün
Önce (İndirilmesi) Satın Almaları Zorunludur.
8 - Teklifler, EKAP Üzerinden Teklif Mektubu ile İhaleye Katılım Belgesi ve Diğer Ekler Kullanılarak
Hazırlanacak ve E-İmza ile İmzalanarak İhale Tarih ve Saatine Kadar EKAP Üzerinden Gönderilecektir.
9 - İstekliler Tekliflerini, Her Bir İş Kaleminin Miktarı ile Bu İş Kalemleri İçin Teklif Edilen Birim Fiyatların
Çarpımı Sonucu Bulunan Toplam Bedel Üzerinden Teklif Birim Fiyat Şeklinde Verilecektir. İhale Sonucu
Üzerine İhale Yapılan İstekliyle Birim Fiyat Sözleşme İmzalanacaktır
10 - İstekliler Teklif Ettikleri Bedelin %3’ünden Az Olmamak Üzere Kendi Belirleyecekleri Tutarda Geçici
Teminat Vereceklerdir.
11 - Verilen Tekliflerin Geçerlilik Süresi, İhale Tarihinden İtibaren 120 (Yüzyirmi) Takvim Günüdür.
12- Bütün Tekliflerin Reddedilmesi ve İhalenin İptal Edilmesinde İdare Serbesttir.
13 - Konsorsiyum Olarak İhaleye Teklif Veremezler.
14- İhalede, 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu ile İhalelerden Yasaklama Hükümleri Hariç 4734 Sayılı Kamu
İhale Kanunu Hükümleri Uygulanmayıp, Kültür Varlıkları İhale Yönetmeliği Esasları Uygulanacaktır.