Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Gene

Botaş - TPAO TDLYPM-331 TPAO Batman Bölge Müdürlüğü Üretim Sahaları Muhtelif ENH Yapım İşleri yapım işi
ENERJİ İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR
39. 2026/1603537 ENERJİ İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR
TDLYPM-331 TPAO Batman Bölge Müdürlüğü Üretim Sahaları Muhtelif ENH Yapım İşleri yapım işi
4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler
sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.
İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:
İhale Kayıt Numarası (İKN) : 2026/1603537
1- İdarenin
1.1. Adı : Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü
1.2. Adresi : Söğütözü Mahallesi Nizami Gencevi Caddesi No: 10 06530
Çankaya/Ankara Çankaya/Ankara
1.3. Telefon numarası : 03122072000
1.4. İhale dokümanının görülebileceği
ve indirilebileceği internet sayfası
: https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/
2- İhalenin
2.1. Tarih ve Saati : 24.09.2026 - 10:00
2.2. Yapılacağı (e-tekliflerin açılacağı)
adres
: TPAO Genel Müdürlüğü İhale Binası (Söğütözü Mahallesi
Nizami Gencevi Caddesi No:10 Çankaya/Ankara)
3- İhale konusu yapım işinin
3.1. Adı : TDLYPM-331 TPAO Batman Bölge Müdürlüğü Üretim Sahaları
Muhtelif ENH Yapım İşleri
3.2. Niteliği, türü ve miktarı : 100 Ton OG Demir Direk Montajı, 12 Ton Travers Montajı,
500 Adet Direk Topraklama Sistemi Yapılması, 10 Ton OG ve AG
Kafes Direk ile Boru Direk Demontajı, 300 Adet Ağaç Direk
Demontajı, 20 Adet OG ve AG Proje İşleri, 20 Adet AG İç Tesisat
Proje İşleri, 30 Adet Trafo Köşkü Yapımı, 30 Adet Trafo Köşkü
Topraklama İşleri, 1.500 mtül Toprak Kanal Yapımı, 1.500 mtül
Beton Kanal Yapımı, 2,5 Ton Kablo Tavası Montajı, 300 m3 Beton
Temini, Paratoner Direği Temini ve Montajı, OG Kablo Kanalı vs.
Ayrıntılı Bilgiye EKAP’ta Yer Alan İhale Dokümanı İçinde
Bulunan İdari Şartnameden Ulaşılabilir.
3.3. Yapılacağı/teslim edileceği yer : Batman Batı Raman, Raman, Garzan, Diyarbakır, Dodan,
Nusaybin ve Bağlı Sahalar
3.4. Süresi/teslim tarihi : Yer Tesliminden İtibaren 240 (İkiyüzkırk) Takvim Günüdür.
3.5. İşe başlama tarihi : Sözleşmenin İmzalandığı Tarihten İtibaren 10 Gün İçinde
Yer Teslimi Yapılarak İşe Başlanacaktır.
4- Katılım ve yeterlik kriterleri:
4.1. Katılım ve yeterlik kriterlerine ilişkin istekliler tarafından e-teklif kapsamında sunulması gereken bilgi ve
belgeler ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgi ve belgelere aşağıda yer verilmiştir:
4.1.1. Teklif mektubu.
4.1.2. Teklif vermeye yetkili olunduğunu gösteren bilgi ve belgeler:
4.1.2.1. Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına
(halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgi ve belgeler.
4.1.2.2. Vekâleten ihaleye katılma halinde vekile ilişkin bilgi ve belgeler.
4.1.3. Geçici teminat.
4.1.4 İsteklinin iş ortaklığı olması halinde iş ortaklığı beyannamesi.
4.2. Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler:
Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin bilgi, belge veya kriter belirtilmemiştir.
4.3. Mesleki ve teknik yeterliğe ilişkin bilgi ve belgeler ile bunların taşıması gereken kriterler:
4.3.1. Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve teklif edilen bedelin % 80
oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler.
4.3.1.1. Tüzel kişi tarafından iş deneyimini göstermek üzere kullanılan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından
fazla hissesine sahip ve 4734 sayılı Kanuna göre yapılacak ihalelere ilişkin sözleşmelerin yürütülmesi
konusunda temsile ve yönetime yetkili olan ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası
bünyesinde bulunan ticaret sicili müdürlükleri veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali
müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır
kesintisiz olarak bu şartların korunduğunu gösteren, e-forma uygun belgenin kullanılması zorunludur.
4.3.1.2. 4734 sayılı Kanun kapsamındaki idarelere taahhüt edilenler dışında yurt dışında gerçekleştirilen
işlerden elde edilen iş deneyiminin 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun 195 inci
maddesinin ikinci fıkrası gereğince pay çoğunluğuna dayanarak kurulan şirketler topluluğu ilişkisi içinde
kullanılması halinde bu hukuki ilişkiyi ve bu ilişkinin süresini tevsik eden belgelerin sunulması zorunludur.
4.4. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler ve benzer işe denk sayılacak mühendislik ve
mimarlık bölümleri:
4.4.1. Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:
D - Elektrik İşleri
I. Grup (Enerji İletim Şebekesi ve Tesis İşleri) veya II. Grup (Enerji Dağıtım Şebekesi ve Tesis İşleri)
4.4.2. Bu ihalede benzer işe denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri:
Elektrik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
5- Ekonomik açıdan en avantajlı teklif fiyatla birlikte fiyat dışındaki unsurlar da dikkate alınarak
belirlenecektir.
Hesaplamada Kullanılacak Formül:Toplam Puan = Teklif Fiyatı Puanı + Fiyat Dışı Unsur Puanı
İsteklinin Toplam Puanı hesaplanırken;
Toplam Puan = (Teklif Tam Puanı - (|Sınır Değer Üzerindeki İlk Geçerli Teklif Tutarı-Teklif Fiyatı| x Teklif
Tam Puanı / Sınır Değer Üzerindeki İlk Geçerli Teklif Tutarı)) + Fiyat Dışı Unsur Puanı
Teklif Fiyat Puanı:50
Fiyat Dışı Unsur (FDU) Puanı:50
Fiyat Dışı Unsur Değerlendirme Yöntemi: İsteklinin Teklifi ile Yaklaşık Maliyet Yapısının Birbiri ile Uyumu
(Alınabilecek Azami FDU Puanı : 50 )
Aşağıda, teklif cetvelinde yer alan iş kalemlerinden seçilen kaleme/kalemlere ilişkin asgari ve azami oranlar
belirlenmiştir. İsteklinin teklif cetvelinde seçilen bu kalemlere verilmiş olan teklifler, isteklinin ihaleye vermiş
olduğu toplam teklife oranlanarak 100 ile çarpılacak, bulunan oran o kalem için belirlenen asgari oran ile azami
oran arasında kalıyorsa istekli o kalem için belirlenen fiyat dışı unsur puanını alacaktır. Bu işlem sırasında
hesaplanan oranda herhangi bir yuvarlama işlemi yapılmayacaktır. İş kalemlerinde gruplama yapılmış olması
halinde, gruba dahil olan kalemlere istekli tarafından teklif edilen tutarların toplamının, isteklinin ihaleye
vermiş olduğu toplam teklife oranlanarak 100 ile çarpılması sonucu bulunan oran, o grup için belirlenen asgari
oran ile azami oran arasında kalıyorsa, istekli o grup için belirlenen fiyat dışı unsur puanını alacaktır. Bu işlem
sırasında hesaplanan oranda herhangi bir yuvarlama işlemi yapılmayacaktır.Bu yönteme ilişkin işlemler,
belirlenen bütün kalemler için isteklilerin teklif cetveli esas alınarak EKAP tarafından otomatik olarak
yapılacak ve toplam fiyat dışı unsur puanları hesaplanacaktır.
Numune Değerlendirmesinde Kullanılacak Mı?: Hayır
Demonstrasyon Değerlendirmesinde Kullanılacak Mı?:Hayır
İş ortaklıklarında ortaklık oranları dikkate alınmadan istekli bazında fiyat dışı unsur puanlaması yapılacaktır.
İş Kaleminin Adı ve Kısa Açıklaması Asgari
Oran
Azami
Oran
Fiyat Dışı
Unsur Puanı
EKAT, TEDAŞ Yönetmeliğine ve Projesine Uygun Olarak Boyalı/
Galvanizli Kaynaklı Demir Direk Montajı (İşçilik, Kazı, Harfiyat,
İş Makinası, Betonarme Komple Dahil)
23,364% 35,049% 14,603
Demir Direk Travers ve Konsolları Montajı (İşçilik, İş Makinası,
Civatalarla Montaj, Kaynak İşleri Komple Dahil) 2,549% 3,823% 1,593
Direk Topraklama İmalatı (Topraklama Levhası/Kablosu ve
Şeridi/Köşebendi İdare Tarafından Verilecek Olup Montaj ve İşçilik
Yüklenici'ye Aittir. Ayrıca Minimum 50 cm Derinlikte 5 mt Toprak Kanal
Kazısı, Kanalın Taşsız Toprakla Sıkıştırılması Dahil Komple Fiyat)
2,124% 3,186% 1,328
OG ve AG Kafes Direk ile Boru Direk Demontajı (Direk Kesimi, Kepçe
ve İş Makinası Kullanımı, Ekili Arazideki Direk Beton Temellerinin
Alınması, Bertaraf Edilmesi ve Temele Toprakla Dolgu Yapılması,
Demontaj Yapılan Direklerin İdarenin Belirlediği Alanlara Nakledilmesi
İşleri Komple Dahil)
1,062% 1,593% 0,664
Ağaç Direk Demontajı (Direk Sökümü, Kepçe ve İş Makinası Kullanımı,
Ekili Arazideki Direk Sıkıştırma Taş Temellerinin Alınması, Bertaraf
Edilmesi ve Temele Toprakla Dolgu Yapılması, Demontaj Yapılan
Direklerin İdarenin Belirlediği Alanlara Nakledilmesi İşleri Komple Fiyat)
0,765% 1,147% 0,478
AG/OG/YG Çelik Özlü Alüminyum Havai Hat İletkeni Demontajı 3,186% 4,779% 1,991
YG ve AG Proje Hazırlanması, DEDAŞ Utilon Sistemine Proje
Girişlerinin Yapılması, Takibi ve EMO Onay İşleri 0,425% 0,637% 0,266
AG Elektrik İç Tesisat Proje Hazırlanması, DEDAŞ Utilon Sistemine Proje
Girişlerinin Yapılması, Takibi ve EMO Onay İşleri 0,425% 0,637% 0,266
Projesine Uygun Trafo Köşkü Yapılması İşi (9x6x0,3 mt Ölçülerindeki
Trafo Köşkü Platformunun Kazı, Blokaj, Demir, Kalıp, Betonarme,
Dikmelerin Montajı Tel Örgülerinin Montajı, Jiletli/Dikenli Tel Temini ve
Montajı, Kapıların Montajı, Beton Altı Boru ve PVC Temini ve Döşeme,
Tüm Metal Aksamların Boyanması İçin Malzeme Temini ve Boyama İşi,
Kaynak İşleri Komple Fiyat (Tel Fens ve Demir Boru İdare Tarafından
Temin Edilecektir. Jiletli/Dikenli Tel ve Kutu Profil Yüklenici Tarafından
Temin Edilecektir)
9,559% 14,338% 5,974
Trafo Köşkünün 1 Adet Trafo Koruma Topraklaması, 1 Adet Trafo İşletme
Topraklaması, 1 Adet Parafudr Topraklaması, 1 Adet Trafo Köşkü Direği
Topraklaması, 1 Adet Dağıtım Panosu/VFD/VSD/Otomasyon Panosu
Topraklaması (Toplam 5 Adet) İçin Topraklama Tesisinin Yapılması İşi
(Topraklama Levhası ve Şeritleri İdare Tarafından Verilecek Olup Diğer
Tüm İşçilik, Montaj, Toprak Kanal ve Kazı İşleri Yüklenici'ye Aittir)
0,637% 0,956% 0,398
Toprak Dolgulu Kablo Kanalı Yapılması (0,6 mt Genişliğinde x 0,8 mt
Derinliğinde) 4,779% 7,169% 2,987
Beton Kaplamalı Toprak Dolgulu Kablo Kanalı Yapılması
(0,6 mt Genişliğinde x 0,8 mt Derinliğinde) 7,966% 11,948% 4,978
Kablo Tavası Montaj İşi (Kablo Tavası, Kablo Tavası Ek Parçaları,
Redüksiyon, Taşıyıcı Görev Yapacak Konsol, Askı Tijleri, Askı
Elemanları, Tespit Kroşeleri ile Vida, Somun, Rondela, Kopilya İdare
Tarafından Verilecek, Diğer Tüm Montaj, Nakliye, İndirme, Bindirme,
İşçilik Yüklenici'Ye Ait Olacak Şekilde Komple Fiyatıdır)
0,425% 0,637% 0,266
Her Türlü Zeminde (Yumuşak Toprak, Sert Toprak, Yum. ve Sert
Küskülük Yum. ve Sert Kaya vs. Dahil) Makine ile Patlayıcı Madde
Kullanmadan Kazı Yapılması
0,637% 0,956% 0,398
Çevre Şehircilik Bakanlığı 15.210.1004 Pozuna Uygun Ocak Taşı ile
Blokaj Yapılması 0,637% 0,956% 0,398
Çevre Şehircilik Bakanlığı 15.150.1005 Pozuna Uygun C25/30 Betonarme
Betonu Dökülmesi Yapılması 2,868% 4,301% 1,792
Çevre Şehircilik Bakanlığı 15.180.1003 Pozuna Uygun Plywood Kalıp ile
Düz Yüzeyli Beton ve Betonarme Kalıbı Yapılması 0,531% 0,797% 0,332
Çevre Şehircilik Bakanlığı 15.160.1002 Pozuna Uygun Nervürlü Çelik
Hasırın Yerine Konulması 0,382% 0,574% 0,239
Çevre Şehircilik Bakanlığı 15.540.1112 Pozuna Uygun Demir Yüzeylere
İki Kat Antipas, İki Kat Sentetik Boya Yapılması 0,319% 0,478% 0,199
Karayolları Genel Müdürlüğü KGM/51.106/B Pozuna Uygun Galvanizli
Kafes Telden Çit Yapılması 0,956% 1,434% 0,597
Çevre Şehircilik Bakanlığı 15.550.1202 Pozuna Uygun Lama Profil
Demirlerle Çeşitli Demir İşleri Yapılması 0,266% 0,398% 0,166
Çevre Şehircilik Bakanlığı 15.125.1007 Pozuna Uygun 32 mm'ye Kadar
Kırmataş veya Çakılın Yüklenici Tarafından Temin Edilerek, El ile Serme,
Sulama ve Sıkıştırma Yapılması
0,637% 0,956% 0,398
Kamyon Üstü Kırmızı Toprak Temini, Taşınması, Toprağın Serilmesi,
Sıkıştırılması 1,593% 2,39% 0,996
2,00 m Yüksekliğinde Ø 4,50 mm Çapında 50x150 mm Göz Aralıklı Min.
3 Bükümlü Sıcak Daldırma Galvaniz Üzeri Elekrostatik Polyester Toz
Boyalı Panel Teller ile Çit Yapılması (Direk Aralığı 2,50 m Olacak
Şekilde)
1,434% 2,151% 0,896
50x50x4 mm Ebatlarında Kutu Profiller (Yüklenici Tarafından Temin
Edilecek) Kullanılarak Trafo Köşkü Kapısı Yapımı İşleri 0,531% 0,797% 0,332
Çift Bükümlü Galvanizli Dikenli Tel 2.2 mm (1 Top: 125 m/16 kg)
(Yüklenici Tarafından Temin Edilecek) ile Direk Üstüne 3 Sıra Paralel
1 Sıra Çapraz Tel Çekimi Yapımı İşleri
0,372% 0,558% 0,232
Trafo Köşkü Borularına/Direklerine Dış Bükümlü Çatal/Deve Boynu
Yapılması İşleri 0,425% 0,637% 0,266
Patlayıcı Madde Kullanmadan Demirli ve Demirsiz Beton Kırımı
Yapılması 0,797% 1,195% 0,498
Ölüm Tehlike Levhası (Yüklenici Tarafından Temin Edilecek) Montajı 0,153% 0,229% 0,096
Kuyu, Lokasyon, Ayırıcı, Kesici, Monoblok, Şalt Tesisleri ve Genel
Amaçlı Tabela Temini ve Montajı (3 mm Kalınlığında, Şartnamesine
Uygun)
1,274% 1,912% 0,797
15 m Paratoner Direği Temini, Temel Kazısının ve Kalıbının Yapılarak
Beton İşlerinin Yapılarak Montajı, Aktif Paratoner Başlığı (Koruma
Yarıçapı:79 m), Direk Kroşesi, Duvar Tipi Kroşe, Yıldırım Sayıcı,
Muhafaza Borusu, Muhafaza Boru Kelepçesi, 50 mm2 Som Bakır İletken,
1,593% 2,39% 0,996
Bakır Hasır Ağ, Toprak Direnci Azaltıcı Madde, Test Klemensi, Adım ve
Gerilim Koruma Gerilimi Levhası, Termo Kaynak, Bakır Topraklama
Çubuğunun Temini ve Montajı
25 m Paratoner Direği Temini, Temel Kazısının ve Kalıbının Yapılarak
Beton İşlerinin Yapılarak Montajı, Aktif Paratoner Başlığı (Koruma
Yarıçapı:79 m), Direk Kroşesi, Duvar Tipi Kroşe, Yıldırım Sayıcı,
Muhafaza Borusu, Muhafaza Boru Kelepçesi, 50 mm2 Som Bakır İletken,
Bakır Hasır Ağ, Toprak Direnci Azaltıcı Madde, Test Klemensi, Adım ve
Gerilim Koruma Gerilimi Levhası, Termo Kaynak, Bakır Topraklama
Çubuğunun Temini ve Montajı
2,655% 3,983% 1,659
30 m Paratoner Direği Temini, Temel Kazısının ve Kalıbının Yapılarak
Beton İşlerinin Yapılarak Montajı, Aktif Paratoner Başlığı (Koruma
Yarıçapı:79 m), Direk Kroşesi, Duvar Tipi Kroşe, Yıldırım Sayıcı,
Muhafaza Borusu, Muhafaza Boru Kelepçesi, 50 mm2 Som Bakır İletken,
Bakır Hasır Ağ, Toprak Direnci Azaltıcı Madde, Test Klemensi, Adım ve
Gerilim Koruma Gerilimi Levhası, Termo Kaynak, Bakır Topraklama
Çubuğunun Temini ve Montajı
1,487% 2,23% 0,929
(1x35'den 1X70'a Kadar Çeşitli Kesitlerde 20.3/35 kV YXC7V (N2XSY)
Kablo (XLPE Yalıtkanlı, PVC Dış Kılıflı) 'nun Yer Altına Döşenmesi
İşleri
0,425% 0,637% 0,266
(1x95'den 1X150'ye Kadar Çeşitli Kesitlerde 20.3/35 kV YXC7V
(N2XSY) Kablo (XLPE Yalıtkanlı, PVC Dış Kılıflı) 'nun Yer Altına
Döşenmesi İşleriesi
0,266% 0,398% 0,166
(1x185'den 1x240'a Kadar Çeşitli Kesitlerde 20.3/35 kV YXC7V
(N2XSY) Kablo (XLPE Yalıtkanlı, PVC Dış Kılıflı) 'nun Yer Altına
Döşenmesi İşleri
0,159% 0,239% 0,1
Sigortalı Ayırıcı (Seksiyoner) Direkleri İçin Yangına Karşı Koruma
Zemini Yapılması 2,337% 3,505% 1,46
6- İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.
7- İhaleye teklif verecek olanların, EKAP hesabına giriş yaparak ihale dokümanını indirmeleri zorunludur.
8-Teklifler, EKAP üzerinden teklif mektubu ile ihaleye katılım belgesi ve diğer ekler kullanılarak hazırlanacak
ve e-imza ile imzalanarak ihale tarih ve saatine kadar EKAP üzerinden gönderilecektir.
9- İstekliler tekliflerini, her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı
sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde vereceklerdir. İhale sonucunda, üzerine ihale
yapılan istekliyle birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
10- Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.
11- İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat
vereceklerdir.
12- Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.
13- Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 90 (Doksan) takvim günüdür.
14- Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.
15- Diğer hususlar:
İhalede Uygulanacak Sınır Değer Katsayısı (N) : 1
Sınır Değerin Altında Teklif Sunan İsteklilerin Teklifleri Açıklama İstenilmeksizin Reddedilecektir